Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Káhira

Káhira - metropole Egypta - je plná starobylých památek. Za prohlídku rozhodně stojí Egyptské muzeum na třídě Midan Tahir, kde se nachází např. Tutanchamónův sarkofág, jeho poklad, zachovalé mumie dokazující um starověkých balzamovačů, sochy faraónových sluhů, pergameny, zlaté pohřební masky a další památky. V Káhiře také najdete největší mešitu na světě - Ign Tulun z 9. století.

Káhira (v překladu znamená Vítězná) je hlavním městem Egypta a se svými více než 16 miliony obyvatel je nejlidnatějším městem v Egyptě i na celém africkém kontinentě.

ISLÁMSKÁ KÁHIRA
Úzké uličky s oslíky tvořící nekonečné bludiště, středověké fasády, do výše čnící minarety nespočtu mešit vyrazí každému evropskému návštěvníkovi dech. V této části města se prostě zastavil čas.

Nenechte si ujít nádhernou mešitu a doposud fungující univerzitu al-Azhar (970 n. l., vstup volný, otevřená 24 hod.) a nedaleko se nacházející obrovský bazar Chán al-Chalílí s orientálním zbožím všeho druhu (doporučujeme k nákupu dárků; důležité je smlouvat a smlouvat).

Dále doporučujeme prozkoumat oblast Gamálíja ukrývající krásné mešity a madrasy (školy) z mamlucké éry, Muzeum islámského umění, Bajn al-Qasrajn – působivé uskupení minaretů, domů a fasád a Citadelu (rozsáhlou pevnost a sídlo arabských panovníků po více než 700 let). Nedaleko se také nachází pravděpodobně nejstarší a nejrozsáhlejší káhirská mešita Ibn Túlún z poloviny 9. století n.l.

Jednou z dalších zajímavostí je káhirské Město mrtvých. Město mrtvých je součástí rozsáhlého hřbitova ve východní části města, kam se v průběhu času z nejrůznějších důvodů přistěhovávali zejména vesničané přicházející do Káhiry.
STŘED KÁHIRY
Střed Káhiry je rušnou zónou města s ulicemi víceméně evropského rázu, kde není, podobně jako v Káhiře jako takové, problém se ztratit. Srdci centra jsou náměstí Mídán Tahrír (náměstí Osvobození, na kterém se sbíhají všechny hlavní ulice města) a Talaat Harb (centrum obchodů, kaváren, hotelů, atd.). Jestliže chcete v Káhiře strávit noc, tak zde je to pravé místo k hledání cenově dostupného ubytování.

Nedaleko středu města se k nebi tyčí 186 m vysoká televizní věž Cairo tower, postavená v 60. letech 20. století. Odtud je při dobré viditelnosti úchvatný výhled nejen na Káhiru, ale i na pyramidy v Gíze a Sakkáře.

STARÁ KÁHIRA
Stará Káhira je tradicionalistická část Káhiry, a proto při její návštěvě dbejte na vhodný oděv nepohoršující místní obyvatele (nepustí Vás do kostelů a mešit). Od roku 1979 je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO.

Velmi zajímavé je navštívit pravděpodobně nejstarší část Káhiry, Koptskou Káhiru. Je oddělena od muslimského světa vysokými hradbami. Dodnes zde žije egyptská křesťanská komunita a v jejích úzkých uličkách naleznete neskutečný klid. Na území, jehož rozloha není větší než 2 čtvereční kilometry, najdete na dvě desítky křesťanských kostelů a také nejstarší synagogu v Egyptě Ben Ezra. Z křesťanských kostelů jmenujme kostel Sv. Sergeje (4. st. n.l.), kostel sv. Jiří (7. st. n.l., přestavěn v 19. st.) či pravděpodobně nejslavnější z nich, Visutý kostel (7 st. n.l.). Navštivte také Koptské muzeum, které už je samo o sobě zajímavé architektonicky a výzdobou, a Římské věže, jejichž pozůstatky byly součástí západní brány Babylonu.

EGYPTSKÉ MUZEUM:
Naleznete v něm více než 100 000 historických a uměleckých předmětů seřazených chronologicky od Starověkého Egypta po období Římské říše.

V Egyptském muzeu naleznete od Tutanchamona a jeho pokladů, královských mumií, řecko-římských mumií, sošek, šperků, keramiky až po řemeslnou výrobu ve starém Egyptě, zvířecí mumie, atd.

Přepravní informace
Doba letu
cca 4,5 - 5 hod.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích